Hakkımızda

Biz Kimiz

                                            IQ PLUS EĞİTİM KURUMLARI

 

“IQ PLUS GROUP” ADI ALTINDA MARKALAŞMIŞ OLAN KURUMUMUZ, TÜM DERSLERE DESTEK VEREN DERSHANE PROGRAMI IQ PLUS BUTİK EĞİTİM MERKEZİ (GÜZELYALI) VE YABANCI DİL EĞİTİM KURUMU OLAN IQ PLUS LANGUAGE ACADEMY (KONAK) İLE İZMİR’DE SEKTÖRÜN ÖNCÜSÜ OLARAK HAKLI BİR YERE SAHİPTİR.

 

2022 de 36.yılını kutlamaya hazırlanan kurumumuz IQ PLUS GROUP, 1986 da Dil Kursu olarak eğitim hayatına başlamış, DERSHANE, ETÜT MERKEZİ ve DİL KURSU olarak hizmet vermiş ve markalaşmış kurumsal kimliği ile aynı hizmetleri vermeye devam etmektedir.

 

Konak Pier´in tam karşısında, İzmir´in merkezinde, muhteşem deniz manzaralı kendi binasında tam 30 yıldır eğitim vermeye devam eden IQ PLUS GROUP, beş yıl önce de, Güzelyalı, Mithat Paşa Caddesi üzerindeki, yine kuruma ait, muhteşem bir bahçe içindeki tarihi köşkleri restore ederek, İzmir´e kazandırmış, yepyeni bir sistemle IQ PLUS BUTİK EĞİTİM MERKEZİ’ni eğitime açmıştır.

 

“BUTİK EĞİTİM” ve “BAŞARI PROGRAMI” vurgusuyla, ilköğretim ve lise öğrencilerine, mezunlara, 6 kişilik guruplarda, tüm derslerden destek veren Iq Plus Butik Eğitim Merkezİ esas olarak LKS, TYT VE YKS sınavlarına hazırlık merkezidir.

Her biri kendi dalında uzman olan öğretmen kadrosunun eğitim verdiği kurumumuzda ayrıca özel ders paketleri ve sabah-öğlen ve akşam grupları olmak üzere hafta içi ve hafta sonu çalışma grupları mevcuttur. Bu gruplarda öncelikle dershane mantığı ile derslerin pekiştirilmesine, ödevlerin ve projelerin yapılmasına destek olunur, devamında sosyal aktiviteler ile denge sağlanır

 

 • IQ Plus Butik Eğitim Merkezi’nde ÜNİTE KONTROL PRENSİBİ uygulanır. Sınavlara hazırlanan öğrenciler her ünite bitiminde sınava alınır ve eksik görülmeleri durumunda hafta içi zorunlu etüte tabi tutulur. Burada hedef, bir konuyu tamamlamadan bir diğerine geçilmemesi prensibidir.

 

 IQ Plus Butik Eğitim Merkezi’ni diğer kurumlardan ayıran en büyük özelliği, PROFESYONEL EĞİTİM UZMANLARI ve PSİKOLOGLAR ile çalışıyor olmasıdır. IQ Plus, öğrencilerine “öğrenmeyi” öğreterek kendilerini keşfetmelerini sağlar ve böylece ÖMÜR BOYU BAŞARI ve mutluluğun anahtarını sunar. Pek yakında “IQPLUS ONLINE DERSHANE” olarak tüm Türkiye´ye hizmet vermek üzere hazır olan kurum, eğitim sektörünün öncülerinden olma misyonunu bir kez daha ortaya koymuştur. 

 

Konak´taki IQ PLUS LANGUAGE ACADEMY dil kursu ise, maksimum 8 kişilik, teknolojik donanımlı ve deniz manzaralı sınıflarında BUTİK EĞİTİM´in tüm avantajlarını öğrencilere bu kez YABANCI DİL EĞİTİMİ konularında sunmaktadır. Yetişkin, genç ve küçük yaş guruplarla, bireysel ve kurumsal çözümler eşliğinde çalışmaktadır.

IQ Plus Language Academy’de dünyanın en saygın üniversitelerinden OXFORD ÜNİVERSİTESİ´nin uyguladığı metot olan “OXFORD LEARNING” Metodu uygulanmaktadır. Bu sistemle öğrenci, kursa yapılacak kaydın ardından, kurs günleri ve saatleri dışında da ONLINE olarak, evde ya da işyerinde geçen zamanlarda bile öğrenmeye devam edebilir. Bu eğitim, kaydı takiben ücretsiz olarak tarafınıza verilecek şifre ile OXFORD LEARN sitesine erişim yapılarak sağlanır.

Özellikle SINAV HAZIRLIK İNGİLİZCESİ´nde uzman olan kurumumuzda, YDS - TOEFL - IELTS - PROFICIENCY hazırlık kurslarında, her sınav için ayrı eğitim kadrosu vardır. Konusunda uzman Türk ve anadili İngilizce olan yabancı öğretmenler eşliğinde, “başarı garantisi” verilmektedir.

Kurumlara yönelik çalışma yöntemimizde ise, ister iş yerinizde, ister kurs merkezimizde, size ve her sektöre özel çözümlerle, birebir, özel ders veya grup olarak eğitimlerimiz mevcuttur. 

 

IQ PLUS BUTİK EĞİTİM MERKEZİNİN ÖĞRENCİYE EĞİTİM VERİRKEN, BERABERİNDE BAŞARIYI PEKİŞTİRMEK İÇİN VERDİĞİ KAZANIMLAR ŞUNLARDIR:

 • Başarının sırları
 • Planlı çalışma teknikleri
 • Test çözme teknikleri
 • Sınav taktikleri
 • Rehberlik hizmetleri
 • Mesleki yönlendirme
 • Ödev takibi
 • Sınava çeyrek kala yapılması gerekenler
 • Zamanı verimli kullanma
 • Hafıza teknikleri
 • Öğrencinin de kendi isteğine göre istediği dersten birebir çalışma isteyebilmesi.
 • Hızlı okuma
 • Öğrenmeyi öğrenme
 • Sınav kaygısını tanıma ve yenme, stres yönetimi
 • İçlerindeki içsel kaynağa ulaşma
 • Motivasyon arttırma
 • İç disiplin ve özgüven
 • Kendi yaşamlarının lideri olma

 

Binamız Hakkında; 

 

 Biz öğrencilerimize sadece kurs değil, ayrıcalıklı bir yaşam alanı sunuyoruz. İzmir’in merkezinde çöl ortasında vaha gibi beliriveren bahçemizi görenler hayret ve hayranlık duyuyorlar. Çocuklarınızın ihtiyacı olan ve şehir koşullarında çok zor bulunan bu yaşam alanı, onların ruhuna da iyi gelecek, başarı seviyelerini artırmada katkı sağlayacaktır.

 

 

 Her köşesi tarih kokan binalarımız günümüze korunarak gelebilen eski İzmir Konaklarındandır. Bu konuyla ilgili bir Belgesel ve bir Fotoğraf Yarışması düzenlemiştik. Kurumumuza ait iki bina ve bitişiğindeki tarihi binalar ailemizden bizlere intikal etmiştir. Binaların sahibi İzmir’de birçok camii, okul, hastane yaptıran; Alsancak Hocazade Camiini de İzmir’e kazandıran Hocazade Ahmet Ragıp Üzümcü ve eşi Hamdiye Üzümcü’dür. Çift şu anda Çizgi Film Anaokulu olarak hizmet veren ortadaki binada yaşamaktaydı. Bundan 100 yıla yakın bir süre önce yapılan binaya kalorifer sistemi yaptıracak vizyonlu insanlarmış.

  Binaların karşısında deniz tarafında şu anda Orkide ve Yasemin apartmanlarının bulunduğu arsa ise binaların bahçesi olarak kullanılmaktaydı. Hamdiye teyze çocukları çok severdi, ancak maalesef çiftin çocuğu olmadı, bugün binaların ikisinin anaokulu, bizim binalarımızında dershane olarak kullanılmakta olması ise hoş bir rastlantı. Tüm binalarda ve bahçelerde çocuk sesleri çınlamakta.