Bizden Haberler

Geri Git

29 Ekim 2014

 


29 EKİM 2014 TARİHİNDE İZMİR ALSANCAK KÜÇÜK KULÜP ALLİANCE TA GERÇEKLEŞEN CUMHURİYET BALOSUNDA BARKOVİZYON GÖSTERİSİ SUNDUK.

CUMHURİYET AVUCUMDAKİ BİR KUŞ…. 
O kuş ki, yaşam tarzı, ÖZGÜRLÜK… Hedefi, göklerde dilediğince uçmak… 
Bırakalım hür iradesi ile uçmanın keyfini doyasıya yaşasın. Ellerimin arasındaki cumhuriyet kuşu benim özgürlüğüm, onurum…
Ellerimi yavaşça aralıyorum, o fırlıyor, gökyüzüne kanat çırpıyor,hiç duraksamadan uçup gidiyor…Onun havadaki kanat sesleri hürriyet tınısı…Bu benim en büyük mutluluğum…
Cumhuriyetim, Atatürk’ün en büyük mirası, sürekli gelişime açık yönüyle bana büyük güven ve huzur veriyor. Cumhuriyetin tadına varan hiç kimse olamaz ki ondan vazgeçebilsin. 
Cumhuriyet, Türk Milletinin tabiatına en uygun olan yönetim şekli…
Hikayemiz; Türkiye Cumhuriyetinin 90 yıllık başarı ve uygarlaşma öyküsü…
Bugün bütün Türkiye ve burada İzmir olarak, cumhuriyet coşkusunu ve Atatürk kazanımlarını kutlarken, sonsuza dek yaşayacak olan Türkiye Cumhuriyetine, onu yaşatma ve koruma sözü veriyoruz. 
Atatürk’ün hedef olarak gösterdiği çağdaş ülke olma yolunda laik ve demokratik Cumhuriyet rejimi ile katettiğimiz küçümsenmeyecek mesafenin farkındalığı ile mutlu ve gururluyuz. 
Cumhuriyetimiz, Atatürk’ün mirası olan bilimsel ve akılcı yoldan ayrılmamakla yaşayacaktır. 
Cumhuriyet rejiminin bize kazandırdığı, “dünya milletlerinin onurlu bir üyesi” olma bilincinin kıymetli mimarı Atatürk’ün huzurunda saygı ve bitmeyecek bir sevgi ile bulunuyoruz.
CUMHURİYETİMİZ KUTLU OLSUN….