1 of 9
Hakkımızda

Biz Kimiz

 

IQ PLUS EĞİTİM KURUMLARI

 

 Ortaokul ve Lise öğrencilerine dershane ve etüt programları ile hizmet veren IQ PLUS BUTİK EĞİTİM MERKEZİ (Güzelyalı),  öğrenci ve yetişkinlere yabancı dil alanında hizmet veren IQ PLUS LANGUAGE ACADEMY ( Konak) kurumlarını ihtiva eden İzmir’in önde gelen en köklü eğitim kuruluşlarından biridir.

 

2026’da 40. yılını kutlamaya hazırlanan kurumumuz IQ PLUS EĞİTİM KURUMLARI, 1986’da Dil Kursu olarak eğitim hayatına başlamış, DERSHANE, ETÜT MERKEZİ ve DİL KURSU olarak hizmet vermiş ve markalaşmış kurumsal kimliği ile aynı hizmetleri vermeye devam etmektedir.

 

Konak Pier’ in tam karşısında, İzmir’in merkezinde muhteşem deniz manzaralı kendi binasında tam 38 yıldır eğitim vermeye devam eden IQ PLUS EĞİTİM KURUMLARI 2020 yılında da Güzelyalı, Mithat Paşa Caddesi üzerindeki, yine aynı kuruma ait, muhteşem bir bahçe içindeki tarihi köşkleri restore ederek, İzmir’e kazandırmış, yepyeni bir sistemle IQ PLUS BUTİK EĞİTİM MERKEZİ’ ni eğitime açmıştır.

 

‘BUTİK EĞİTİM’ ve ‘BAŞARI PROGRAMI’ vurgusuyla, ilköğretim ve lise öğrencilerine, mezunlara 8 kişilik gruplarda, tüm derslerden destek veren Iq Plus Butik Eğitim Merkezi esas olarak LGS ve YKS sınavlarına hazırlık merkezidir.

 

Her biri kendi dalında uzman olan öğretmen kadrosunun eğitim verdiği kurumumuzda ayrıca özel ders paketleri ve sabah- öğlen ve akşam grupları olmak üzere hafta içi ve hafta sonu çalışma grupları mevcuttur. Bu gruplarda öncelikle dershane mantığı ile derslerin pekiştirilmesine ve öğrencilerin konularla ilgili soru çözebilecek düzeye gelmesine destek olunur, devamında sosyal aktiviteler ile denge sağlanır.

 

IQ Plus Butik Eğitim Merkezi’nde ÜNİTE KONTROL PRENSİBİ uygulanır. Sınavlara hazırlanan öğrenciler her ünite bitiminde sınava alınır ve eksik görülmeleri durumunda hafta içi zorunlu etüde tabi tutulur. Burada hedef, bir konuyu tamamlamadan bir diğerine geçilmemesi prensibidir.

 

IQ Plus Butik Eğitim Merkezi’ni diğer kurumlardan ayıran en büyük özelliği PROFESYONEL EĞİTİM UZMANLARI ve PSİKOLOGLAR ile çalışıyor olmasıdır. IQ Plus, öğrencilerine ‘öğrenmeyi’ öğreterek kendilerini keşfetmelerini sağlar ve böylece ÖMÜR BOYU BAŞARI ve mutluluğun anahtarını sunar. Pek yakında ‘IQ PLUS ONLİNE DERSHANE’ olarak tüm Türkiye’ye hizmet vermek üzere hazır olan kurum, eğitim sektörünün öncülerinden olma misyonunu bir kez daha ortaya koymuştur.

 

Konak’taki IQ PLUS LANGUAGE ACADEMY dil kursu ise, maksimum 8 kişilik, teknolojik donanımlı ve deniz manzaralı sınıflarında BUTİK EĞİTİM’ in tüm avantajlarını öğrencilerine buz kez YABANCI DİL EĞİTİMİ konularında sunmaktadır. Yetişkin, genç ve küçük yaş gruplarla, bireysel ve kurumsal çözümler eşliğinde çalışmaktadır.

 

IQ PLUS Language Academy’de dünyanın en saygın üniversitelerinden OXFORD ÜNİVERSİTESİ’ nin uyguladığı metot olan ‘OXFORD LEARNING’ Metodu uygulanmaktadır. Bu sistemle öğrenci, kursa yapılacak kaydın ardından, kurs günleri ve saatleri dışında da ONLİNE olarak evde ya da iş yerinde geçen zamanlarda bile öğrenmeye devam edebilir. Bu eğitim, kaydı takiben ücretsiz olarak tarafınıza verilecek olan şifre ile OXFORD LEARN sitesine giriş yaparak sağlanır.

 

Özellikle SINAV HAZIRLIĞI İNGİLİZCESİ’ nde uzman olan kurumumuzda, YDS- TOEFL- IELTS-PROFICIENCY hazırlık kurslarında, her sınav için ayrı eğitim kadrosu vardır. Konusunda uzman Türk ve anadili İngilizce olan yabancı öğretmenler eşliğinde, ‘başarı garantisi’ verilmektedir.

 

Kurumlara yönelik çalışma yöntemimizde ise ister iş yerinizde, ister kurs merkezimizde, size ve her sektöre özel çözümlerle, birebir, özel ders veya grup olarak eğitimlerimiz mevcuttur.

 

IQ PLUS BUTİK EĞİTİM MERKEZİNİN ÖĞRENCİYE EĞİTİM VERİRKEN, BERABERİNDE BAŞARIYI PEKİŞTİRMEK İÇİN VERDİĞİ KAZANIMLAR ŞUNLARDIR:

 

 • Başarının Sırları
 • Planlı çalışma teknikleri
 • Test çözme teknikleri
 • Sınav teknikleri
 • Rehberlik hizmeti
 • Mesleki yönlendirme
 • Ödev takibi
 • Sınava çeyrek kala yapılması gerekenler
 • Zamanı verimli kullanma
 • Hafıza teknikleri
 • Öğrencinin de kendi istediği dersten birebir çalışma isteyebilmesi
 • Hızlı okuma
 • Öğrenmeyi öğrenme
 • Sınav kaygısını tanıma ve yenme, stres yönetimi
 • İçlerindeki içsel kaynağa ulaşma
 • Motivasyon arttırma
 • İç disiplin ve özgüven
 • Kendi yaşamlarının lideri olma

 

Binamız Hakkında;

Biz öğrencilerimize sadece kurs değil, ayrıcalıklı bir yaşam alanı sunuyoruz. İzmir’in merkezinde çöl ortasında vaha gibi beliriveren bahçemizi görenler hayret ve hayranlık duyuyor. Çocuklarınızın ihtiyacı olan ve şehir koşullarında çok zor bulunan bu yaşam alanı, onların ruhuna da iyi gelecek, başarı seviyelerini arttırma da katkı sağlayacaktır.

 

Her köşesi tarih kokan binalarımız günümüze korunarak gelebilen eski İzmir Konaklarındandır.  Bu konuyla ilgili bir belgesel ve bir fotoğraf yarışması düzenlenmiştir. Kurumumuza ait iki bina ve bitişiğindeki tarihi binalar ailemizden bize intikal etmiştir. Binaların sahibi İzmir’de birçok camii, okul, hastane yaptıran; Alsancak Hocazade Camii’ni de İzmir’e kazandıran Hocazade Ahmet Ragıp Üzümcü ve eşi Hamdiye Üzümcü’dür. Çift şu anda Çizgi Film Anaokulu olarak hizmet veren ortadaki binada yaşamaktaydı. Bundan yüz yıla yakın bir süre önce yapılan binaya kalorifer sistemi yaptıracak kadar vizyonlu insanlardır.

 

Binaların karşısında deniz tarafında şu anda Orkide ve Yasemin apartmanlarının bulunduğu arsa ise binaların bahçesi olarak kullanılmaktaydı. Hamdiye Hanım çocukları çok severdi, ancak maalesef çiftin çocuğu olmadı, bugün binaların ikisinin anaokulu, bizim binalarımızın da dershane olarak kullanılmakta olması ise hoş bir rastlantı. Tüm binalarda ve bahçelerde çocuk sesleri çınlamaktadır.

                               

Kursiyer Yorumları

Sizden Gelenler

testi-author

Yalçın Kına

Çok beğendim.

testi-author

Mustafa Dönmez

İşinde uzman ve güler yüzlü kadrosuyla başarılı bir kurum.

testi-author

Erdya

Değer, Kalite, Profesyonellik, İletişim.

Oldukça ilgili ve alakalı bir eğitim kurumu.

testi-author

Murat Mumcu

Çok güzel bir eğitim yeri, öğretmenlerin hepsi tek tek her biri iyi bir eğitimci. Çok güzel eğitim verip, ders anlatıyorlar. Güzel bir okul, herkese tavsiye ederim. Deneyin denemeden vazgeçmeyin.

testi-author

Mehmet Oruç

Seçkin öğretmen kadrosu ile çok profesyonel bir kurum. Fizik ve matematik derslerinden birebir aldık. Çok memnun kaldık.

testi-author

Ajlan Yılmaz

Çok bir eğitim merkezi hem konum hem eğitim kadrosu çok iyi. İşini ciddiye alan profesyonel bir ekip. Fiyatlar da uygun.

testi-author

Ekin Yıldırım

Tecrübeli öğretmen kadrosu ve bana edindirdiği sayısız güzel dostlukla, yuva kavramını fazlasıyla karşılayan bir yer.

testi-author

Mustafa Atılgan

Konumu ve tarihi yapısı güçlü dinamik öğretmen kadrosu ve Atatürkçü eğitim sistemiyle öğrencileri geleceğe sağlam adımlarla hazırlayan İzmir'de en iyi kurs merkezi teşekkürler iyi ki varsınız...

testi-author

Özlem Çağlı

Birebir dersleri çok çok iyi, özel ders gibi geçiyor. Bu yönüyle eğitimde hiçbir kurumda olmayan imkanları sunuyor. Kişiye özel çalışma programları ve takip sistemleri var. İlgili yönetimi ve öğretmenleriyleseçkin bir eğitim kurumu 

testi-author

Bora Demircan

Tarihi dokusuyla eğitimi kucaklayan, bahçesiyle öğrencilerine, öğretmenlerine ve çalışanlarına huzurlu bir ortam sağlayan, çağdaş eğitimin gerekliliklerini yerine getiren vizyon sahibi bir kurum.

testi-author

Ganime Öktem

Kızımı 11 ve 12.sınıf üniversiteye hazırlık için bu dershaneye gönderdim.Birebir ilginin en üst seviyede olduğu,özellikle bahçesi mükemmell olan çok tatlı bir dershane.Bornova Anadolu Lisesi’nden sırf hocaları için buraya kaydolduk.Hiç de pişman değiliz.Yazar öğretmen kadrosuyla yks için birebir.Kesinlikle öneriyoruz??????????

 

testi-author

Serhan Keskin

Hem merkezi bir yerde, hem bol yeşilliği olup insanın ders çalışma isteğini arttıran bir eğitim kurumu. Genç ,pozitif, tecrübeli öğretmenlerine güler yüzlü çalışanları da eklenince bu alandaki diğer eğitim kurumlarına pek şanş tanımıyor.

testi-author

Yiğit Aktaş

Atatürkçü, yenilikçi, modern eğitim anlayışını tarihi binasıyla harmanlayan, öğretmen ile öğrenci ilişkisinin abi/abla ile kardeş ilişkisi çerçevesinde eğitim yolculuğuna sağlam adımlarla devam eden, Ege'nin incisi İzmir'in merkezinde gelecek planları yapan gençleri hedeflerine doğru götüren sıcak bir kurum.

testi-author

Reha Yapali

Seçkin bir öğretmen kadrosuna ve profesyonel bir eğitim anlayışına sahip olan, tüm öğrencilerle teker teker her konuda ilgilenen ve 2019 yılında yapılan araştırma sonucunda dünyanın en iyi üniversitesi olan Oxford Üniversitesine kabul almış bir öğrencisi olan Türkiye’deki nadir kurumlardandır...

testi-author

Ebru Melek

Tarihi dokusunu ve dekorasyonunu korudukları binada, en fazla 8 kişilik sınıflarda eğitim veren başarılı bir merkez.. Bugün en çok aranan test kitapları yazarlarından eğitim alma fırsatını yakalayabildiğimiz eğitim merkezini, Atatürk Köşesi için ayrıca tebrik ederim.

testi-author

Ceylin Sert

Mezun senemde cok memnun kaldıgım bir dershane oldu.

testi-author

Sude Sağdıç

Çok iyi bir dershane çok alakalı en iyi hocamız tabi ki rehberlik hocamız Hatice hocamız

testi-author

Erkin Aygör

Kaliteli ve donanımlı öğretmenleriyle üniversiteye hazırlık dönemimde çok faydasını gördüm.

testi-author

Selin Erle

12. Sınıf için buraya gelmiştim ve verdiğim en iyi karar olabilirdi. Öğretmenler gerçekten çok iyi sizi en zor senaryolara hazırlıyorlar ve butik olması sayesinde de size özel olarak da ilgi gösteriliyor. Binası zaten çok güzel görsellerdeki gibi, bahçede ya da çalışma odasında çalışabiliyorsunuz. Sizi çok iyi bir rehberlik kadrosu da bekliyor, Hatice Hocam tüm sene gerek mental gerek akademik olarak hep yanımızda oldu. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

testi-author

Tevfik Yavuzkasap

İki yıldan buyana kızım bu dershaneye geliyor. Kendisi memnun tabi bizde memnunuz. Beklediği hedefe bu dershanenin katkısı ile ulaşabileceğine inandığımız için bu senede 12. sınıf için devam etmek istiyoruz.

testi-author

Oz Er

Mezun grubu öğrencimiz var. Öğretmenlerin bilgi donanımı ilgi ve alakası harika. Eğitimden çok memnunuz

testi-author

Ebru İncekara

4 yıl öncesinde kurumumuza kayıt yaptırdım kesinlikle verdiğimiz en iyi karardı .Gösterdiğiniz ilgi ve destek için sonsuz teşekkürler.

testi-author

Ragıp Saç

Süper

testi-author

Mehmet Turan

Güçlü öğretmen kadrosu ve sistemiyle sizi sınavlara hazırlayan bir kurum. konumu ve yapısı ayrıca mükemmel...

testi-author

Sema Özkan

Gerek kurum sınavlarına hazırlanırken, gerek okul derslerinde istenilen başarıyı ararken kalabalıklar arasında kaybolmak istemiyorsanız tam size göre bir yer...

testi-author

Mehmet Karanfil

Tarihi binası, kaliteli eğitim anlayışıyla ve uzman öğretmen kadrosu ile üniversiteye kadar eğitim alabileceğiniz yuva sıcaklığında bir kurum.

testi-author

Öznur Çelenk

Kalabalık olmayan sınıfları, bireysel öğrenci takibi, uzman öğretmenleri, ve samimi ortamı ile hem öğrenciler hem de veliler tarafından öncelikli tercih edilen kaliteli eğitim kurumu.