1 of 9

IQPlus Rehberlik

blog-img

Sınav Kaygısı: Başa Çıkmanın Yolları

Sınav kaygısının temel nedenlerinden biri, başarısız olma korkusu olabilir. Öğrenciler, ailelerinden, öğretmenlerinden veya kendilerinden kaynaklanan yüksek beklentilerle başa çıkmaya çalışırken kaygı hissedebilirler.

Devamını Gör
blog-img

LGS Neden Önemli ?

İyi bir lise, iyi bir üniversite cümlesini duymayan yoktur sanırım. Gerçekten de öyle... Şu an Lgs'ye hazırlanan bir öğrenci eğitim hayatında ne tür sıkıntıyla karşılaşacağının farkında değil... 8. sınıf bir öğrencinin LGS sürecinin sonunda nitelikli bir okula yerleşemezse ne tür sıkıntı yaşar ? Nitelikli bir okula yerleşirse hayatında ne tür kolaylık yaşar ? Gelin birlikte bakalım...

Devamını Gör
blog-img

Holland Meslek Testi Nedir?

Meslek seçimi, bireyin yaşamını etkileyen en önemli kararlardan biridir. Bireyin hayatının yaklaşık üçte biri mesleki etkinlikleri içermektedir.

Devamını Gör
blog-img

YKS 'YE HAZIRLIK

Hem 12. sınıf olup mezun olmaya çalışmak hem de YKS'ye hazırlanmak baktığınızda çok da kolay bir yıl olacak gibi görümüyor. Evet, baktığınızda yorucu bir yıl gibi görünse de bu yılı nasıl kolaylaştırabiliriz gelin ona bakalım.

Devamını Gör
blog-img

sağlıklı ders çalışan çocuklar

sürekli uykusuz ve yorgun çocuklarımız için ne yapmalıyız?

Devamını Gör
blog-img

Beynin En Verimli Olduğu Saatler

Biyolojik saatimiz, beynimizde günlük fonksiyonları düzenleyen saattir. Performansımızı arttırmak, stres ve kaygılarımızdan uzaklaşmak, en önemlisi verimli çalışmak istiyorsak biyolojik saatimizle uyumlu yaşamalıyız.

Devamını Gör
blog-img

Verimli Ders Çalışma Teknikleri

Verimli ders çalışmanın temel bir unsuru, iyi bir çalışma planı yapmaktır. Çalışma planı, öğrencilerin hangi konuları ne zaman çalışacaklarını belirlemelerine yardımcı olur.

Devamını Gör
blog-img

Sınav Döneminde Ekran Bağımlılığıyla Mücadele

Sınav döneminde ekran bağımlılığıyla mücadele etmek için, öğrencilerin kendilerine sınırlar koymaları önemlidir. Belirli bir çalışma süresi boyunca ekranları kapatmak...

Devamını Gör
blog-img

Eyvah, Çocuğum Sınava Giriyor

Çocuğunuzun sınavlara girmesi, hem onlar hem de ebeveynler için heyecan verici ve stresli bir süreç olabilir. Ebeveynler olarak, çocuğunuzun sınav hazırlıklarını ...

Devamını Gör